KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14719107

nr 1471 9107

Svante Bergh

(1885-1946), Sverige

Oljemålning, Signerad, porträtt. Olja på duk, 65x53cm, yttermått inklusive ram: 79x68cm

Svante Bergh, svensk målare född 1885 i Malmö, död 1946 i Malmö.

Utrop:

800 kr

måndag 30 maj 2022
kl 19:26:24

Svante Bergh

Läs mer om Svante Bergh